۱۳۹۸ چهارشنبه ۳۰ بهمن
حضور نمایندگان دانشگاه الزهرا در اولین نشست کارگروه فرهنگی – بین المللی زنان دستگاه های اجرایی در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی
ارسال شده در تاریخ 1398/11/05
ساعت 15:19
نخستین نشست کارگروه فرهنگی – بین المللی زنان به ریاست دکتر ابوذر ابراهیمی ترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و به میزبانی اداره توسعه ارتباطات فرهنگی بین المللی زنان اداره کل همکاری های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور، صبح روز سه شنبه اول بهمن ماه 1398 برگزار شد.

این نشست با حضور دکتر سید محمد حسین هاشمی معاون همکاری های علمی فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، دکتر محمد علی کیانی مدیر کل همکاری های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور، دکتر پریچهر حناچی مدیر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه الزهرا، دکتر بتول مشکین فام رئیس پژوهشکده زنان دانشگاه الزهرا و جمعی از بانوان مشاور دستگاه های اجرایی، امور بین الملل نهادهای دولتی و صداوسیما، و بانوان دانشگاهی از دانشگاه تهران، دانشگاه الزهرا، موسسه بنت الهدی، جامعه الزهرا، دانشگاه ادیان و مذاهب اسلامی، و جمعی از بانوان فعال و تأثیر گذار در عرصه بین الملل در حوزه ریاست سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.

دکتر ابراهیمی ترکمان در سخنانی با اشاره به رویکرد سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به عنوان مرکز دیپلماسی عمومی جمهوری اسلامی ایران گفت: این سازمان با در اختیار داشتن 85 نمایندگی فرهنگی در 63 کشور جهان در قالب فعالیت های متنوع مخاطبان خود را با گوشه هایی از تمدن کهن هفت هزار ساله این مرز و بوم و دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران آشنا می کند. رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اظهار کرد نقش و جایگاه بانوان در توسعه جامعه یک نقش اساسی و تأثیر گذار است که نباید از آن غفلت کرد.

دکتر پریچهر حناچی مدیر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه الزهرا ضمن معرفی دانشگاه الزهرا به همکاری های دانشگاه الزهرا با دانشگاه زنان دانشگاه اوچانومیزو ژاپن، و برگزاری نشست ها و کنفرانس های علمی با حضور زنان دانشمند سراسر جهان اشاره نمود. وی ابراز امیدواری کرد با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی دانشگاه الزهرا بتواند بیش از پیش در ایجاد ارتباط و همکاری های فرهنگی و علمی با بانوان دانشمند جهان موفق باشد.

دکتر بتول مشکین فام رئیس پژوهشکده زنان دانشگاه الزهرا نیز ضمن ابراز خوشحالی از برگزاری نشست، به معرفی پژوهشکده زنان و فعالیت های دبیر خانه گفتگوهای فرهنگی زنان ایران و عرب دانشگاه الزهرا و نشست های بین المللی برنامه ریزی شده پرداخت.

دکتر هاشمی ضمن تأکید بر ضرورت هم افزایی و یکپارچگی موسسات و نهادها در حوزه زنان در راستای حضور جدی بانوان در حوزه بین الملل گفت: امیدواریم با برگزاری این سلسله نشست ها در سه حوزه ارتباطات، پژوهش و فرهنگی کمیته های تخصصی تشکیل شود. در پایان مقرر شد سه کارگروه در زمینه های فرهنگی، پژوهشی و ارتباطات تشکیل شود تا اعضا به صورت تخصصی با عضویت در کارگروه، فعالیت های خود را در راستای اهداف کارگروه آغاز نمایند.


ارسال کننده:
تعداد بازدید:282
تصاویر مرتبط:


  برچسب ها
  فیلم مرتبط
  صوت
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن:
  توضیحات
   
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.