۱۳۹۸ دوشنبه ۵ اسفند
تدریس اساتید ترکیه ای در دانشکده هنر دانشگاه الزهرا
ارسال شده در تاریخ 1398/10/02
ساعت 17:55
پیرو تفاهم نامه منعقده بین دانشگاه الزهرا و دانشگاه دوزجه ترکیه، دکتر ایلایدا سویوپاک، عضو هیأت علمی دانشگاه دوزجه به منظور تدریس "پروژه طراحی صنعتی7" در دانشکده هنر دانشگاه الزهرا، در آذرماه 1398 به دانشگاه الزهرا دعوت شد. همچنین دکتر اوزان سویوپاک، عضو هیأت علمی دانشگاه عثمانیه کرکوت نیز در همین بازه زمانی به تدریس "آشنایی با علوم جدید و طراحی و ساخت سنتی اشیا" در دانشکده هنر الزهرا پرداخت. این اساتید میهمان دانشکده هنر و به دعوت مهندس مرضیه اله دادی مدیر گروه طراحی صنعتی دانشگاه الزهرا به کشورمان دعوت شدند. همچنین دو کارگاه آموزشی با عناوین "طراحی اسباب­بازی" و "طراحی مبلمان" نیز در تاریخ 28 و 30 آذرماه 1398 توسط این دو استاد مدعو برگزار شد. این دو کارگاه آموزشی مورد استقبال دانشجویان هنر دانشگاه الزهرا و سایر دانشگاههای تهران واقع شد.

روز چهارشنبه 27 آذرماه 1398 ملاقات اساتید میهمان با دکتر پریچهر حناچی مدیر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه الزهرا در محل دفتر بین الملل دانشگاه برگزار شد. در این ملاقات در خصوص راهکار های همکاری علمی به بحث و تبادل نظر پرداختند. در این نشست و تعدادی از کارشناسان و مهندس مرضیه اله دادی، استاد میزبان حضور داشتند. در این نشست امکانات دانشگاه الزهرا و ترکیه مورد بررسی قرار گرفت، و پیشنهادهای همکاری علمی از جمله: تبادل استاد و دانشجو، برگزاری کارگاه ها و دوره های تخصصی مشترک، استفاده از امکانات آزمایشگاهی دو دانشگاه، برگزاری دوره های مشترک تحصیلی با اعطای مدرک مشترک، ایجاد پروژه های بین رشته ای و دیگر زمینه های همکاری علمی بین المللی مطرح شد. اساتید میهمان ضمن ابراز خوشحالی از حضور در دانشگاه الزهرا، در خصوص تداوم همکاری ها با دانشگاه الزهرا ابراز امیدواری کردند.

شایسته بیان است که دکتر ایلایدا سویوپاک پیش از این نیز به مناسبت شرکت در همایش طراحی داخلی در اسفندماه 1397 میهمان دانشگاه الزهرا بوده اند.

 
ارسال کننده:
تعداد بازدید:648
تصاویر مرتبط:


  برچسب ها
  فیلم مرتبط
  صوت
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن:
  توضیحات
   
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.