دکتر ملانظری در ششمین همایش بین‌المللی روان‌شناسی مدرسه تاکید کرد: لزوم توجه دانشگاه‌ها به مباحث تربیتی دانش‌آموزان و افزایش توانمندی آن‌ها به عنوان دانشجویان آینده

ارسال شده در تاریخ 1399/11/25
ساعت 11:06
دکتر ملانظری در ششمین همایش بین‌المللی روان‌شناسی مدرسه تاکید کرد: لزوم توجه دانشگاه‌ها به مباحث تربیتی دانش‌آموزان و افزایش توانمندی آن‌ها به عنوان دانشجویان آینده

رئیس دانشگاه الزهرا گفت: ما در دانشگاه‌ها باید توجه به دانش‌آموزان و افزایش توانمندی آن‌ها را به عنوان دانشجویان آینده بصورت جدی مورد توجه قرار دهیم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه الزهرا، ششمین همایش بین‌المللی روان‌شناسی مدرسه امروز (شنبه 15 بهمن‌ماه) با حضور دکتر حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش، دکتر زاهدی رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی، دکتر ملانظری رئیس دانشگاه الزهرا و جمعی از اعضای انجمن روانشناسی ایران و اساتید حوزه روانشناسی در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه الزهرا بصورت حضوری و مجازی برگزارشد.
دکتر ملانظری رئیس دانشگاه الزهرا در این همایش ضمن تبریک حلول ماه رجب و تشکر از انجمن روانشناسی ایران، گفت: برپایی چنین همایشی فرصت مغتنمی است تا ضمن ارائه مقالات، بحث توجه و پرداختن به مدرسه در حوزه آموزش و روانشناسی دانش‌آموزان مکررا مورد توجه قرار گیرد.
وی با بیان اینکه مدرسه نقش بسیار مهمی در زندگی کودکان و نوجوانان دارد، افزود: خدمات روانشناسی در مدرسه از بحث مشاوره و ارزیابی تا مسائل پژوهشی و پیشگیری‌ها فرصتی است تا بتوانیم دانش آموزان را در زمینه‌های مختلف کمک و راهنمایی کنیم و از این طریق به سمت تربیت انسان‌هایی کارآمد حرکت کنیم.
رئیس دانشگاه الزهرا ادامه داد: قطعا پرداختن به موضوع روان‌شناسی مدرسه برای دانشگاه‌ها بصورت عام و برای دانشگاه الزهرا بصورت خاص بسیار مهم است. ما در دانشگاه‌ها باید توجه به دانش‌آموزان و افزایش توانمندی آن‌ها را به عنوان دانشجویان آینده بصورت جدی مورد توجه قرار دهیم.
دکتر ملانظری با بیان اینکه پرداختن به مسئله دانش‌آموزان به دانشگاه‌ها کمک می‌کند تا در آینده دانشجویانی با توان‌مندی بالا در حوزه‌های مختلف از جمله حل مسائل داشته باشیم، گفت: دانشگاه الزهرا به عنوان دانشگاه خاص بانوان این همایش را فرصت بسیار مغتنمی می‌داند تا با پرداختن به چنین مسائلی زمینه را برای تربیت فرزندان و دانش‌آموزان کشور فراهم کند چراکه طرح این مسائل در دانشگاه‌ها و بالابردن سطح آگاهی با حضور اساتید و بزرگان این حوزه، کمک بزرگی به اصلاح روند آموزشی و تربیتی خواهد کرد.
وی افزود: امیدواریم با تلاش موجدانه اساتید بتوانیم ضمن ارائه مقاله‌ها، از حضور افراد برجسته حوزه روان‌شناسی در حل مسائل در کنار ظرفیت‌های خوب گروه روانشناسی دانشگاه الزهرا، بهره‌مند شویم.

ارسال کننده:
تعداد بازدید:402
تصاویر مرتبط:


  برچسب ها
  فیلم مرتبط
  فیلم مرتبط
  فیلم مرتبط
  صوت
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن:
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  راهنمای جامع تلفن های دانشگاه الزهرا    آدرس: تهران، خیابان ده ونک، دانشگاه الزهرا ( س )
   
  کدپستی: 1993893973 تلفن: 982188044040+ فاکس: 982188035187+ رایانامه: pr[at]alzahra.ac.ir

  کلیه حقوق مادی و معنوی این پرتال برای دانشگاه الزهرا محفوظ است.