دانشگاه الزهرا
شهدای دانشگاه الزهرا

شهدای دانشگاه الزهرا(س)

شهدای دانشگاه الزهراعزیزان بسیاری از خانواده بزرگ دانشگاه الزهرا(س) در راه پایداری نظام جمهوری اسلامی و حراست از کیان اسلام و انقلاب جان خود را نثار نموده اند. به پاس قدردانی از تمامی این سروقامتان در این بخش از شهدایی یاد م
ی شود که خود عضو این خانواده هستند و عطر وجود پربرکتشان موجب حیات و ادامه فعالیت دانشگاه است.
1366 :
فاطمه قزوینی شهیده دانشگاه الزهرا(س): شهیده فاطمه قزوینی در سال 1340 در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود. در سال 1358 پس از قبولی در آزمون سراسری، در رشته اقتصاد دانشگاه الزهرا(س) پذیرفته و به تحصیل مشغول شد. پس از انقلاب فرهنگی و گشایش مجدد دانشگاه ها (1364 - 1362) نامبرده از اعضای فعال شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه گشت. وی در سال 1365 از دانشگاه الزهرا(س) فارغ التحصیل گردید. شهیده قزوینی با تاسی از فضای خانوادگی و تعلیمات پدر مقلد امام بود . شهیده قزوینی در تاریخ 26/12/ 1366 در جریان حمله موشکی عراق همراه سه فرزند خود به شهادت رسید. به یاد بود این شهیده گرانقدر، بنایی از ساختمان های دانشگاه الزهرا(س) به نام وی نام گذاری گردید.

آذر ماه 1381 :
علی نوری شهید دانشگاه الزهرا(س): شهید علی نوری یکی از کارکنان زحمتکش و بسیجی دانشگاه الزهرا(س) بود که در سال 1362 به درجه رفیع شهادت نائل آمد. پیکر پاک این شهید پس از سال ها مفقود بودن، در سال 1380 توسط ستاد جستجوی مفقودین کشف گردید و در تاریخ 15/9/1381 پس از تشییع در دانشگاه الزهرا(س) در امامزاده قاض الصابر(ع) در مجاورت دانشگاه تدفین گردید. به یاد بود این شهید عزیز، بنایی از ساختمان های دانشگاه الزهرا(س) به نام وی نام گذاری گردید.

خرداد ماه 1393:
دو لاله گمنام از تبار شهدای جنگ تحمیلی در آستانه سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) و همزمان با پنجاهمین سال فعالیت علمی دانشگاه الزهرا (س) با برگزاری مراسم تشییع باشکوهی در محوطه مسجد دانشگاه واقع در مجموعه فرهنگی رفاهی سایت شرقی تدفین و به خاک سپرده شد. این شهیدان گرانقدر در 27 و 40 سالگی در عملیات خیبر و در جزیره مجنون به فیض شهادت نائل آمدند.
تاریخ به روز رسانی: 1397/10/26
تعداد بازدید: 94143
تهران، خيابان ده ونك، دانشگاه الزهرا ( س )
كدپستي : ۱۹۹۳۸۹۳۹۷۳
تلفن : ۹۸۲۱۸۸۰۴۴۰۴۰+
فاكس : ۹۸۲۱۸۸۰۳۵۱۸۷+