شرکت اساتید دانشگاه الزهرا در وبینار بین المللی بررسی نقش ادبیات، فرهنگ و علوم انسانی در تمدن سازی

ارسال شده در تاریخ 1399/12/28
ساعت 10:38
شرکت اساتید دانشگاه الزهرا در وبینار بین المللی بررسی نقش ادبیات، فرهنگ و علوم انسانی در تمدن سازی

وبینار بین المللی بررسی نقش ادبیات، فرهنگ و علوم انسانی در تمدن سازی با همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بنگلادش با مشارکت دانشگاه های الزهرا، علامه طباطبایی، فردوسی، و پژوهشگاه علوم و فرهنگ، از ایران؛ و دانشگاه های راجشاهی، بنگلادش، داکا قاضی نذر الاسلام از بنگلادش در روز 23 اسفند ماه 1399 برگزار شد. این وبینار در دو نوبت صبح و عصر به زبان‌های بنگلا، فارسی و انگلیسی برگزار شد.
محورهای مقالات و سخنرانی‌های این وبینار شامل عوامل ایجاد و افول تمدن‌ها، عوامل رشد و شکوفایی تمدن‌ها، نقش ادیان در تمدن‌سازی، مظاهر مادی و معنوی تمدن‌ها، معنا و مفهوم تمدن اسلامی، معنا و مفهوم تمدن نوین اسلامی ، بررسی نقش ادبیات در تمدن سازی، بررسی نقش فرهنگ در تمدن سازی، نقش علوم انسانی و علوم فنی و مهندسی در تمدن سازی، ظرفیت‌های ایران و بنگلادش برای مشارکت در ساخت تمدن سازی و نقش مراکز علمی و دانشگاهی ایران و بنگلادش در تمدن سازی از محورهای مقالات و سخنرانی‌های این وبینار بود.
در این وبینار دکتر شهلا بختیاری معاون امور دانشجویی دانشگاه الزهرا و عضو هیات علمی گروه تاریخ دانشگاه الزهرا، دکتر حجت الله جوانی عضو هیات علمی گروه ادیان و عرفان، و دکتر سید توفیق حسینی عضو هیات علمی گروه تاریخ، و خانم منیژه قدرتی دانشجوی دکتری تاریخ دانشگاه الزهرا به بررسی تاریخ و تمدن اسلامی پرداختند.
 
 
 
 

ارسال کننده:
تعداد بازدید:319
تصاویر مرتبط:


  برچسب ها
  فیلم مرتبط
  فیلم مرتبط
  فیلم مرتبط
  صوت
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

  ارسال نظرات
  نام
  آدرس پست الکترونیکی شما
  شماره تلفن:
  توضیحات
  خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
  کد امنیت
  راهنمای جامع تلفن های دانشگاه الزهرا    آدرس: تهران، خیابان ده ونک، دانشگاه الزهرا ( س )
   
  کدپستی: 1993893973 تلفن: 982188044040+ فاکس: 982188035187+ رایانامه: pr[at]alzahra.ac.ir

  کلیه حقوق مادی و معنوی این پرتال برای دانشگاه الزهرا محفوظ است.