۱۳۹۹ سه شنبه ۱۳ خرداد
در دانشگاه الزهرا تبیین شد؛ بیانیه گام دوم انقلاب نقشه راهی برای اسلام سیاسی است
ارسال شده در تاریخ 1398/03/13
ساعت 18:49

نشست تبیین بیانیه گام دوم انقلاب برای اعضاء هیات علمی دانشگاه الزهرا به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری روز یکشنبه 12 خرداد 1398 در سالن پروین اعتصامی مرکز همایشهای بین المللی دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه الزهرا، میهمان و سخنران این نشست آقای دکتر محمدباقر خرمشاد عضو هیات علمی علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی بودند.

دکتر خرمشاد دراین نشست تخصصی بیانیه گام دوم انقلاب را اینگونه تحلیل کردند که؛ این بیانیه در دو سطح کلان و خرد قابل تحلیل و تبیین است. بیانیه گام دوم کاملا کار شده، هدف‌گذاری شده و سازمان‌دهی شده است و از مجموعه جملات دقیق این بیانیه می‌توان پی برد که کلامی از فردی حکیم است که نقشه راهی دقیق برای اسلام سیاسی ارائه نموده است .

دکتر خرمشاد در ضرورت ذکر شده مطالعه تاریخ در بیانیه گام دوم بیان کرد؛ اگر شناخت و آگاهی صحیح از اتفاقات گذشته وجود نداشته باشد، دروغ‌گویان به‌راحتی دست به تحریف تاریخ می‌زنند. همچنین ایشان در اهمیت تاکید بر استفاده از جوانان در بیانیه گام دوم را اینگونه تحلیل کرد که اعتماد به نیروی جوان در اصل استفاده از ظرفیت‌های عظیم کشور است.

دکتر خرمشاد بیان داشتند که : بیانیه گام دوم تحلیل و تبیینی واقع‌بینانه‌ و علمی از انقلاب اسلامی است که برای آینده کشور نسخه‌ای امیدوارانه تنظیم می‌کند و دارای متنی جوانگرا است.

این نشست از ساعت 18 آغاز شده و مورد استقبال بسیاری از اساتید دانشگاه الزهرا(س) قرار گرفت و پبش از اذان مغرب به پایان رسید.

شایان ذکر است این دومین نشست در دانشگاه الزهرا است که با موضوع تبیین گام دوم انقلاب برگزار شده است. نشست اول به همت بسیج اساتید دانشگاه در سالن تورانی برای عموم اعضاء هیات علمی برگزار شده بود.

ارسال کننده:
تعداد بازدید:782
تصاویر مرتبط:

  • 1_0
  • 2_0
  • 3_0
  • 55_0

برچسب ها
فیلم مرتبط
فیلم مرتبط
فیلم مرتبط
صوت
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن:
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.