۱۳۹۹ جمعه ۲۲ فروردين
چشم انداز و ماموریت دانشگاه الزهرا

چشم انداز دانشگاه الزهرا

دانشگاه الـزهرا (س) در افق 1404، داراي رتبـه ي اول دانشگاه جـامع خاص بانـوان در جهان و ارائه دهنده ي الگوي زن مسلمان فرهيخته و معتقد به ارزش‌هاي اسلامي است كه در محيطي پويا و بانشاط، از جايگاهي الهام بخش و تأثيرگذار در منطقه برخوردار است. اين دانشگاه در اولويت‌هاي نخست دختران ايران زمين جهت كسب دانش و فناوري، ارتقاي توانمندي‌هاي پژوهشي و مهارت‌هاي كاربردي بوده و به عنوان مرجع علمي مطالعات خاص زن و خانواده شناخته مي شود.

سند چشم انداز دانشگاه

ماموريت دانشگاه الزهرا

دانشگاه الزهرا (س) نماد آموزش عالي بانوان كشور و برترين دانشگاه جامع خاص زنان، در سطح ملي، منطقه‌اي و بين المللي است. اين دانشگاه با تكيه بر آموزه‌هاي دين مبين اسلام، انديشه‌هاي بنيان‌گذار انقلاب اسلامي و رهنمودهاي رهبر فرزانهي جمهوري اسلامي و بهره‌مندي از اساتيد و انديشمندان، درصدد توليد نظريه‌هاي نوين علمي و تأمين نيازهاي آموزشي - پژوهشي جامعه ي اسلامي (به ويژه جامعه ي بانوان) است.
اين دانشگاه با تربيت زنان متعهد، دين مدار و عفيف، الگوي عملي زن مسلمان توانمند و تأثيرگذار در منطقه و جهان است و نيز در تعامل مؤثر با زنان دانشمند جهان، به ويژه زنان مسلمان، براي ارتقاي جايگاه و كرامت زن و خانواده بر پايه ي انديشه ي ناب اسلامي مي كوشد.
دانشگاه الزهرا(س) بر آن است تا با تعامل و هم افزايي با نهادها و ارگان‌هاي علمي و اجرايي كشـور، زمينه ساز حضور دختران نخبه در اين موقعيت‌ها شود و با دستيابي به مرجعيت علمي در رشته‌هاي خاص، تأمين كننده ي نيروهاي كارآمد و متخصص زن، جهت رفع نيازهاي كشور باشد. 
سند راهبردي دانشگاه 
 
تاریخ به روز رسانی:
1395/07/03
تعداد بازدید:
55827
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:36
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن:
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.