۱۳۹۸ سه شنبه ۲۹ مرداد
مراسم افتتاحیه جشنواره پوشاک ایرانی اسلامی مستوره
ارسال شده در تاریخ 1398/02/20
ساعت 16:43
در راستای منویات مقام معظم رهبری در سال 1398 عملیاتی شدن گام دوم انقلاب اسلامی و در مسیر حرکت های دانش بنیان بسیج اساتید دانشگاه الزهرا (س)، با همکاری دانشکده هنر در گروه طراحی پارچه و لباس، رویداد طراحی پوشاک ایرانی اسلامی مستوره را با هدف هم افزایی علم و صنعت برگزار نمود. در این رویداد معاونین دانشگاه و رئیس بسیج اساتید در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی، نماینده نهاد رهبری دانشگاه الزهرا(س) حجت الاسلام والمسلمین خان بیگی، به میزبانی رئیس بسیج اساتید دانشگاه الزهرا(س) خانم دکتر خادمی و رئیس دانشکده هنر، خانم دکتر کاتب، به همراه بزرگانی از صنعت پوشاک کشور، همچون آقای مهندس قادریان رئیس بسیج اصناف و پوشاک کشور و اساتید گروه طراحی پارچه و لباس جهت افتتاحیه نمایشگاه از آثار دانشجویان طراحی لباس دانشکده هنر دانشگاه الزهرا(س) حضور داشتند.
گفتگوی چهره به چهره صنعت ، رئیس دانشکده هنر دکتر کاتب و اساتیدگروه و دانشجویان طراحی لباس دانشکده هنر از دستاوردهای مهم این رویداد بود که منجر به اشتغالزایی دانشجویان و عملیاتی نمودن رونق اقتصادی در بین جوانان دانشجوی دانشگاه الزهرا (س) گردید.
مهندس نیلفروش زاده دبیر کل انجمن صنایع نساجی ایران در مراسم افتتاحیه این رویداد در توضیح آسیب شناسی بخش صنعت پوشاک چنین اذعان داشتند که توجه به مدل های اقتصادی هماهنگ با شرایط سیاسی میتواتد به رونق این صنعت کمک نماید چراکه سرمایه گذاران ممکن است به دلیل بحران های سیاسی و تاثیر شدید آن بر روی اقتصاد و جامعه، سرمایه گذاری خود را در بخش تولید محدود نمایند. وی افزود سیاست گذاران باید در ارتباط با کشورها به منافع اقتصادی کشورمان اهتمام ورزند.
خانم دکتر غزالی دبیر علمی واجرایی این رویداد در سخنانی با اشاره به اینکه بحث هم افزایی و ارتباط بین بخش های صنعت و هنر، حلقه مفقوده ای است که باید مورد توجه بیشتر دانشگاه ها قرار گیرد، افزود؛ کشورهای اسلامی می توانند بهترین بازار هدف ایران در بخش صادرات صنعت پوشاک باشند.
افتتاح این رویداد چهارشنبه 18 اردیبهشت 98 برگزار و بازدید آن لغایت چهارشنبه 25 اردیبهشت ماه واقع در نگارخانه هنر دانشگاه الزهرا(س) برقرار می باشد.
 
ارسال کننده:
تعداد بازدید:343
تصاویر مرتبط:


فیلم مرتبط
صوت
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.