۱۳۹۸ چهارشنبه ۳۰ مرداد
رونمایی از سامانه های پروژه هوشمند سازی دانشگاه و بهره برداری از نتایج چند پروژه تحول سازمانی به مناسبت دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی
ارسال شده در تاریخ 1397/11/14
ساعت 13:17
این سامانه ها در راستای نیل به یکی از اهداف کلان برنامه راهبردی دانشگاه (توسعه زیر ساخت ها و مدیریت مؤثر منابع) و بر اساس اجرای برنامه عملیاتی جاری دانشگاه (هدف عملیاتی هوشمند سازی و بهبود سرویس های فناوری اطلاعات, استقرار ،اصلاح و بهبود نظام ها و فرآیندهای سازمانی) طراحی و اکنون به مرحله بهره برداری رسیده اند. کلا پروژه هوشمند سازی دانشگاه و پروژه های تحول سازمانی که امروز افتتاح و بهره برداری خواهند شد، با تکیه بر توان داخلی دانشگاه به صورت بومی طراحی و اجرا شده اند و عبارتند از:
اپلیکیشن دانشگاهی طوبی:
این سامانه یک برنامه کاربردی تحت موبایل (Mobile Application) است که از قابلیت پوشش کلیه ارتباطات دانشگاهی, پیام رسانی, مدیریت کلاسها و ... برخوردار می باشد و می تواند کلیه سامانه های دانشگاهی را به طرز یکپارچه ای تحت پوشش قرار دهد.
سامانه مدیریت ارتباط با مشتری CRM:
این سامانه با هدف تکریم ارباب رجوع و ثبت نظرات و بازخوردهای کلیه مشتریان و ذینفعان دانشگاه ( اعم از دانشجویان, اعضای غیر هیأت علمی, اعضای هیأت علمی و ارباب رجوعان) درباره فرآیندها و خدمات دانشگاهی طراحی و پیاده سازی شده است.
سامانه هوش سازمانی (BI) و داشبورد مدیریتی:
این سامانه با اتصال به کلیه سامانه ها و پایگاه های داده موجود, شاخص های کلیدی عملکرد (KPI) های دانشگاه را بازیابی کرده و در قالب گزارشات مدیریتی, در یک داشبورد مدیریتی آنلاین عرضه می نماید. از این پس کلیه مدیران می توانند شاخصهای آماری مورد نیاز خود را از طریق این سامانه گزارش گیری کنند. همچنین این سامانه در آینده نزدیک امکان تحلیل روند ، پیش بینی و داده کاوی در خصوص داده ها و اطلاعات دانشگاهی را خواهد داشت.
طراحی مجدد فرآیندها با استاندارد BPMN:
پروژه مستندسازی و تحلیل فرآیندهای سازمانی در سه فاز شناسایی وضع موجود فرآیندها و طراحی آنها،تحلیل فرآیندها، باز طراحی و باز مهندسی فرآیند ها تعریف شده و طی مدت یک سال به انجام رسیده است.طراحی بیش از سیصد فرآیند دانشگاهی با استاندارد BPMN و تحلیل شکاف فرآیند ها و پیشنهاد برای تغییرات در فرآیندها با رویکرد الکترونیکی از جمله خروجی های این طرح است.
سامانه مدیریت مستندات و آرشیو دیجیتال:
در این سامانه امکان ذخیره سازی و بازیابی کلیه اسناد و مدارک دانشگاه شامل اسناد، صورتجلسات، فرآیند ها، قوانین و مقررات،آئین نامه ها و ... به وجود آمده است.این سامانه به منظور مدیریت دانش آشکار سازمانی در دانشگاه الزهرا طراحی و پیاده سازی شده است.
سامانه مدیریت دانش(KM):
در این پروژه ابتدا سند جامع مدیریت راهبردی دانش و تجربه دانشگاهی به تدوین رسیده است، فرآیند ها و نظام مورد نیاز برای مدیریت دانش آشکار و دانش ضمنی سازمانی طراحی و در فاز بعدی در قالب یک سامانه نرم افزاری، پیاده سازی خواهد شد. شناخت انواع تجربه های دانشگاهی ،توسعه روش برای مستند سازی و بازیابی دانش سازمانی از جمله خروجی های این طرح است.
دسک تاپ مجازی (VDI):
به منظور ایجاد زیر ساخت سخت افزاری لازم برای هوشمند سازی دانشگاه و با هدف صرفه جویی در هزینه ها تین کلاینت های TooThin که یک محصول سخت افزاری و نرم افزاری است طراحی و مورد بهره برداری قرار گرفته است.
 
 
 
ارسال کننده:
تعداد بازدید:251
تصاویر مرتبط:


فیلم مرتبط
صوت
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.