۱۳۹۸ چهارشنبه ۳۰ مرداد
ملاقات رایزن علمی جمهوری اسلامی ایران در شرق آسیا با ریاست و مسؤلان دانشگاه الزهرا
ارسال شده در تاریخ 1397/11/13
ساعت 15:00
دکتر مهناز ملانظری رئیس دانشگاه الزهرا(س) در تاریخ 13بهمن ماه 97 با دکتر عبدالحسین فریدون رایزن علمی جمهوری اسلامی ایران در شرق آسیا در محل دفتر ریاست دانشگاه دیدار نمود. در این ملاقات که با حضور دکتر یدالله اردوخانی معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه، دکتر مهدی سیف برقی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، دکتر پریچهر حناچی مدیر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه، و دکتر حمید کردبچه دبیر کارگروه کشورهای آسیا برگزار گردید؛ پیشبرد و انجام تعاملات علمی و بین المللی با دانشگاه های شرق آسیا مورد بررسی قرار گرفت.
دکتر ملانظری ضمن خوش آمد گویی، دانشگاه الزهرا را تنها دانشگاه جامع بانوان معرفی کرد و امکانات علمی پژوهشی و رفاهی دانشگاه را برشمرد. همچنین با تأکید بر آمادگی دانشگاه در گسترش تعاملات علمی، جذب دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی، اعطای فرصت مطالعاتی به اساتید، و جذب اساتید به منظور تدریس، و آموزش زبان فارسی به فارسی آموزان در دانشگاه الزهرا (س) را از جمله موارد همکاری برشمرد.
دکتر اردوخانی نیز با تأکید بر امکانات دانشگاه، از آمادگی جذب محققان پسا دکتری خبر داد . دکتر سیف برقی نیز ضمن تأکید بر ایجاد رشته های جدید و میان رشته ای اعلام داشت دانشگاه الزهرا در راستای عملیاتی سازی تفاهم نامه های همکاری امضا شده آمادگی جذب دانشجو و برگزاری دوره های مشترک را دارد.
سپس دکتر حناچی قابلیت های حوزه بین الملل دانشگاه را مطرح و از همکاری های جاری با دانشگاه های مالزی گزارشی ارائه نمود، و زمینه های همکاری در حوزه های مختلف را برشمرد. دانشگاه الزهرا (س) با سه دانشگاه UPM، UPSI، و USM تفاهم نامه همکاری امضا نموده، و در راستای اجرایی سازی تفاهم نامه ها با رایزنی علمی جمهوری اسلامی ایران در شرق آسیا همکاری دارد.
دکتر فریدون نیز ضمن ابراز خرسندی از ملاقات با ریاست دانشگاه، از علاقه مندی بانوان مالایی جهت ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در ایران خبر داد که دانشگاه الزهرا با توجه به تک جنسیتی بودن می تواند مورد توجه علاقه مندان قرار گیرد. وی همچنین از امکان تبادل دانشجو و استاد، فرصت مطالعاتی، جذب اساتید ایرانی مقیم مالزی به منظور گذراندن دوره های پسا دکتری، و برگزاری کنفرانس های مشترک خبر داد.
در ادامه دکتر کردبچه امکان همکاری با دانشگاه های شرق آسیا را مثبت ارزیابی کرد و ابراز امیدواری کرد با مساعدت رایزنی پس از این زمینه های بیشتری برای همکاری علمی فراهم گردد. در پایان لوح یادبود دانشگاه الزهرا از سوی ریاست دانشگاه به دکتر فریدون اهدا شد. وی همچنین از کتابخانه مرکزی و خوابگاه فرزانگان دانشگاه بازدید نمود.
 
 
ارسال کننده:
تعداد بازدید:227
تصاویر مرتبط:


فیلم مرتبط
صوت
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.