۱۳۹۸ چهارشنبه ۳۰ مرداد
بازدید هیات بین المللی دانشگاهی از دانشگاه الزهرا
ارسال شده در تاریخ 1397/11/09
ساعت 15:08
گروهی از اساتید دانشگاههای پاکستان، مالزی، اندونزی و لبنان که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به میزبانی دانشگاه ادیان و مذاهب قم به کشورمان دعوت شده اند، با همراهی دکتر صالحی نیا مدیر بین الملل دانشگاه ادیان و مذاهب، صبح روز دوشنبه هشتم بهمن ماه 1397 در محل دانشگاه الزهرا با مدیر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه و جمعی از مسئولان و اساتید دانشکده های ادبیات، علوم تربیتی و روانشناسی، فیزیک شیمی، تربیت بدنی و پژوهشکده زنان دانشگاه الزهرا ملاقات کردند
در ابتدای نشست پس از خوشامدگویی مدیر بین الملل دانشگاه الزهرا به میهمانان، فیلم معرفی دانشگاه به نمایش درآمد. سپس دکتر صالحی نیا سرپرست هیات میهمان ضمن تشکر از مسئولان و اساتید دانشگاه الزهرا به خاطر برگزاری نشست، توضیحاتی درخصوص برنامه ریزی انجام شده برای هیات میهمان به منظور آشنایی با فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی، جایگاه زنان در ایران، هنر و صنایع دستی ایرانی و آشنایی با تشیع در شهرهای تهران، قم، اصفهان و مشهد ارائه داد. سپس دکتر حناچی در توضیح اهداف بین المللی سازی دانشگاه الزهرا برنامه های این دانشگاه در جذب دانشجویان بین المللی، و تبادل استاد و دانشجو برای دوره های کوتاه مدت آموزشی و پژوهشی را برشمرد. وی با اشاره به عضویت دانشگاه الزهرا در اتحادیه های بین المللی دانشگاهی امکان استفاده از گرنت ها و پروتکلهای بین المللی برای انجام همکاریهای دانشگاهی را بیان نمود.
دکتر مهبود فاضلی مدیرگروه ادبیات فارسی دانشگاه الزهرا آمادگی این گروه را برای برگزاری دوره های دانش افزایی زبان و ادبیات فارسی و امکان اعزام اساتید به خارج از کشور اعلام داشت. وی همچنین پیشنهاد انجام مطالعات تطبیقی زبان و ادبیات فارسی را نیز مطرح نمود. دکتر عبدالهی از دانشکده علوم تربیتی نیز به برنامه راه اندازی کرسی بین المللی تدریس به زبان انگلیسی به منظور جذب دانشجویان بین المللی در دانشگاه الزهرا اشاره نمود. دکتر رضوانی از گروه زبان روسی نیز توضیحاتی در خصوص مرکز آزمون زبان روسی در دانشگاه الزهرا و برگزاری آزمون بسندگی زبان روسی و اعطای مدرک بین المللی انستیتو پوشکین ارائه داد.
دکتر محمد سکندرخان مدیر تبادل دانشگاهی موسسه علوم مدیریت پاکستان با اشاره به عضویت موسسه مزبور در اتحادیه دانشگاههای منطقه قفقاز، آمادگی خود را برای تبادل استاد و دانشجو در چهارچوب برنامه تبادل مولانا اعلام داشت. همچنین دکتر احمدیوسف زهدی از انستیتو تکنولوژی استرابایا اندونزی تمایل خود را برای همکاری در نشریات پژوهشی مشترک بیان نمود. پروفسور نور هدیلا مدیر گروه مدیریت بازرگانی دانشگاه بین المللی اسلامی مالزی و دکتر مالیا سلیمان از مرکز تحقیقات حسابداری دانشگاه اسلامی مالزی تمایل فراوان خود را به تبادل دانشجو با دانشگاه الزهرا و برگزاری دوره های آموزشی تابستانی و نیز انجام پژوهشهای مشترک ابراز داشتند.

لینک خبر
 
ارسال کننده:
تعداد بازدید:208
تصاویر مرتبط:


فیلم مرتبط
صوت
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.