۱۳۹۸ جمعه ۲ فروردين
حضور ریاست دانشگاه الزهرا(س) در نشست مشترک توسعه همکاریهای دانشگاهی ایران و سویس
ارسال شده در تاریخ 1397/02/18
ساعت 12:38
دکتر مهناز ملانظری رییس دانشگاه الزهرا با همراهی دکتر پریچهر حناچی مدیر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه صبح روز یکشنبه 16 اردیبهشت 1397 به دعوت مرکز همکاریهای علمی بین المللی وزارت علوم در نشست مشترک بررسی راهکارهای توسعه همکاری‌های علمی دانشگاهی ایران و سویس شرکت نمودند.

در این نشست که با حضور هیات‌های عالی رتبه دانشگاهی دو کشور در محل تالار شهدای جهاد علمی وزارت علوم برگزار شد، دکتر غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به مهم‌ترین زمینه‌های توسعه همکاری‌های علمی و دانشگاهی بین تهران و برن اشاره کرد و برگزاری دوره‌های آموزش عالی مشترک در مقاطع تحصیلات تکمیلی، انجام طرح های مشترک پژوهشی، برگزاری سمینارها و کارگاه‌های مشترک و تبادل استاد، پژوهشگر و دانشجو بین ایران و سویس را از مهم‌ترین زمینه‌های همکاری برشمرد.

وزیر علوم، حضور هیات سوئیسی در ایران را نشانگر علاقه‌مندی دو طرف جهت توسعه بیشتر همکاری‌های علمی ایران و سویس عنوان کرد و افزود: ایران با بیش از چهار و نیم میلیون دانشجو، 42 پارک علم و فناری، مطابق با شاخص‌های مهم رتبه‌بندی جهان از جمله لایدن و تایمز، رتبه نخست منطقه‌ای و رتبه 16 جهانی را در تولید علم در جهان دارد و حدود 18 دانشگاه ایران در فهرست یک درصد دانشگاه‌های برتر جهان قرار دارند. وزیر علوم با بیان این که ایران با دارا بودن ظرفیت‌های علمی، همواره از همکاری‌های علمی با طرف‌های خارجی استقبال می‌کند، تصریح کرد: ایران همکاری‌های علمی گسترده‌ای با بسیاری از کشورهای آسیایی، اروپایی، عربی، آفریقایی و همچنین اتحادیه اروپا و برنامه چشم انداز 2020 دارد. دکتر غلامی خاطرنشان کرد: اگر چه وزارت علوم ایران سیاست‌های کلی فعالیت‌های علمی بین‌المللی را ترسیم می‌کند، اما دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی در ایران در انجام فعالیت‌های علمی و بین‌المللی خود استقلال عمل دارند. وزیر علوم در خاتمه اظهار امیدواری کرد در این نشست به ایجاد تفاهم و برنامه‌های عملی و اجرایی مشترک به منظور توسعه و تقویت همکاری‌های علمی بین ایران و سویس نائل شویم.

دکتر آمبروجیو دبیر هیات دولت سویس در آموزش، تحقیقات و نوآوری با اشاره به ظرفیت‌های مشترک علمی و دانشگاهی دو کشور، علاقه‌مندی دانشگاه‌های سویس را برای توسعه ارتباطات و همکاری‌های علمی و دانشگاهی با جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد. وی بر لزوم فعال شدن روزافزون دانشگاه‌های معتبر دو کشور در زمینه اجرایی کردن هر چه سریع‌تر تفاهم‌نامه‌ها و توافق‌نامه‌های منعقد شده تأکید کرد.

در پایان این نشست تفاهم‌نامه همکاری آموزش عالی در راستای توسعه همکاری‌های علمی دو کشور، توسط دکتر غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر آمبروجیو دبیر هیات دولت سویس در آموزش، تحقیقات و نوآوری به امضا رسید.

ارسال کننده:
تعداد بازدید:96
تصاویر مرتبط:


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.