۱۳۹۸ جمعه ۲ فروردين
مراسم افتتاحیه دهه سرآمدی آموزش در دانشگاه الزهرا(س) برگزار گردید
ارسال شده در تاریخ 1397/02/10
ساعت 12:14
دهه سرآمدی آموزش در تاریخ نهم اردیبهشت ماه 97 در سالن دکتر تورانی دانشگاه الزهرا(س) با حضور دکترمهناز ملانظری، رئیس دانشگاه، دکتر سیف برقی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی، جمعی از مسئولان، اعضای هیئت علمی و کارشناسان آموزشی دانشگاه برگزار گردید.
در ابتدای مراسم ریاست دانشگاه ضمن خوشامدگویی به حضار، اعیاد شعبانیه و به ویژه عید بزرگ میلاد صاحب الزمان(عج) را تبریک گفته و با بزرگداشت یاد استاد شهید مرتضی مطهری، فرا رسیدن دهه سرآمدی آموزش و روز معلم را به اعضای محترم هیئت علمی، دانشجویان مستعد و سخت کوش و همکاران پرتلاشی که در بخش های آموزشی دانشگاه فعالیت می کنند، تهنیت گفت.
دکتر ملانظری طی سخنان خود ضمن توضیح اهداف، رویکرد حاکم بر فعالیت های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی دانشگاه را حرکت در مسیر حل مشکلات جامعه اعلام نموده و بر این نکته تاکید کرد که تمرکز اصلی برنامه در سال 97، ارتقاء رتبه در عرصه بین المللی و حرکت به سوی دانشگاه ماموریت گرا است.
رئیس دانشگاه الزهرا(س)، تشکیل شورای راهبردی جهت ارتقاء دانشگاه به سطح پنج دانشگاه برتر بین المللی، بازنگری و تدوین دستورالعمل های مختلف به منظور تشویق فعالیت های پژوهشی و کاربردی، بازنگری در رشته های موجود و تصویب رشته های بین رشته ای جدید، ایجاد مراکزی نظیر کارآفرینی و شکوفایی، مجتمع فناوری و نوآوری، رشد و سایر امکانات فراهم آمده را زمینه ای برای فعالیت اساتید و دانشجویان دانشگاه دانسته و این حرکت مهم را در سایه همراهی تمامی اعضای دانشگاه و فراهم سازی زمینه و زیرساخت های لازم توسط مسئولان، تحقق پذیر دانست. ایشان ادامه داد: "برای این که بتوانیم به تحقق یک دانشگاه کارآفرین جامه عمل بپوشانیم، بایستی تغییراتی در ساختار، رفتار، ارزش ها، نگرش ها و باورهای خود ایجاد کنیم."
دکتر ملانظری در خاتمه صحبت های خود ضمن تشکر از دست اندرکاران اجرای برنامه های متنوع و مختلف دهه سرآمدی آموزش در دانشگاه الزهرا، از تمامی افراد و به ویژه اساتیدی که عرصه علم و عمل را در هم آمیخته و برای توسعه علمی دانشگاه تلاش نموده و از هیچ کوششی در این راه فروگذار نیستند، تقدیر نمود.
در ادامه مراسم دکتر مسعود شفیعی ، عضو هیات علمی دانشگاه امیرکبیر، درخصوص دانشگاه های نسل سوم و حرکت به سوی ایجاد رشته هایی با قابلیت جذب بالای فارغ التحصیلان سخنرانی نموده و پیشنهاد کرد دانشگاه الزهرا(س) پیشتاز تدوین شیوه نوین در طراحی کارشناسی حرفه ای برای ایجاد رشته ها باشد.
سپس دکتر مهدی سیف برقی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، نیز ضمن تبریک اعیاد و روز معلم، درخصوص ایجاد رشته های میان رشته ای در دانشگاه، نحوه شکل گیری کارگروه ها و شورای راهبردی بازنگری و هدایت رشته های تحصیلی و مراحل انجام شده درخصوص ایجاد رشته های جدید توضیحاتی را بیان کرد.
در ادامه این همایش، سه نشست تخصصی با عناوین کارآفرینی و آموزش و شیوه های نوین آموزشی با حضور دکتر زند حسامی، مدیرکل تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر سیده فاطمه مقیمی، کارآفرین برتر، دکتر مینا مهرنوش، عضو هیات علمی دانشگاه تهران و فارغ التحصیل دانشگاه الزهرا، اعضای هیئت علمی، دانشجویان و مسئولان دانشگاه در تالارهای مرکز همایش های بین المللی دانشگاه برگزار گردید.
 
 
ارسال کننده:
تعداد بازدید:562
تصاویر مرتبط:


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.