۱۳۹۷ سه شنبه ۲ بهمن
شرکت دانشگاه الزهرا در نشست مشترک دانشگاههای ایرانی عضو اتحادیه دانشگاههای فرانسه زبان
ارسال شده در تاریخ 1397/02/04
ساعت 10:57
نشست دانشگاههای ایرانی عضو اتحادیه دانشگاههای فرانسه زبان صبح روز یکشنبه دوم اردیبهشت ماه 1397 به دعوت مرکز همکاریهای علمی بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تشکیل شد. دکتر پریچهر حناچی مدیر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه الزهرا به اتفاق دکتر محمدرحیم احمدی، نماینده دانشگاه الزهرا در ارتباط با اتحادیه دراین نشست حضور یافت.
دکتر سالارآملی، قائم مقام وزیر علوم و رییس مرکز همکاریهای علمی بین المللی وزارت متبوع در سخنان خود با توجه عضویت تعدادی از دانشگاههای ایرانی در اتحادیه دانشگاههای فرانکوفونی، به زبان فرانسه به عنوان زبان دوم رایج در ایران پس از زبان انگلیسی اشاره نمود. وی با تاکید بر این که توسعه ی یک زبان به معنای توسعه ی فرهنگ آن زبان است، به وجود 45 کرسی زبان فارسی در دانشگاههای سراسر دنیا از جمله دو کرسی زبان فارسی در فرانسه در دانشگاههای پاریس و استراسبورگ اشاره نمود. قائم مقام وزیر در امور بین الملل افزود: وزارت علوم با هدف گسترش زبان فارسی همه ساله تعداد قابل توجهی بورس و فرصت مطالعاتی به علاقه مندان آموزش زبان فارسی در دانشگاههای سراسر دنیا اعطا می نماید. وی در ادامه به محورهای اصلی همکاریهای دانشگاهی با فرانسه شامل راهنمایی مشترک پایان نامه های تحصیلات تکمیلی، فرصت مطالعاتی دکتری، انجام طرحهای پژوهشی مشترک، و برگزاری سمینارها و کنفرانس های مشترک اشاره و پیشنهاد امضای یادداشت تفاهم همکاریهای دانشگاهی در محورهای فوق را در چهارچوب سیاست گذاری های وزارت علوم و همکاری دوستانه بین دوکشور مطرح نمود.
دکتر ژان پل دگودمر رییس اتحادیه دانشگاههای فرانکوفونی نیز با ابراز خوشحالی از سفر به ایران، آمادگی خود را برای امضای یادداشت تفاهم و همکاری با دانشگاههای ایران، اعلام کرد. آژانس دانشگاههای فرانسه زبان از 50 سال پیش با هدف تجمع دانشگاههایی که زبان فرانسه در آنها تدریس می شود، تشکیل شد. در این آژانس تعداد 85 دانشگاه از 111 کشور جهان عضویت دارند. کمک به آموزش زبان فرانسه و حمایت از رشته هایی که زبان فرانسه در آنها ارائه می شود از جمله اهداف آژانس است. دانشگاه الزهرا از سال 2017 به عضویت اتحادیه درآمده است.
 
لینک خبر
 

ارسال کننده:
تعداد بازدید:143
تصاویر مرتبط:


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.