۱۳۹۷ سه شنبه ۲ بهمن
بزرگداشت جانبازان و ایثارگران دانشگاه الزهرا(س) به مناسبت روز جانباز
ارسال شده در تاریخ 1397/02/02
ساعت 09:47
همزمان با فرا رسیدن سالروز ولادت حضرت ابوالفضل (ع) و روز جانباز، در تاریخ اول اردیبهشت ماه 97 ، طی مراسمی در سالن پروین اعتصامی مرکز همایش های بین المللی دانشگاه از اساتید و کارکنان جانباز و ایثارگر دانشگاه الزهرا(س) برگزار تقدیر شد.
در این مراسم که بنا بر تأکید ریاست دانشگاه و به همت مدیریت امور اداری و پشتیبانی برگزار شد، جمعی از آزادگان، جانبازان و ایثارگران شاغل گرد هم آمدند تا یاد و خاطره ایام حماسه و ایثار دوران دفاع مقدس و حماسه آفرینی های خود را گرامی دارند. دکتر رحمانی، معاون اداری و مالی دانشگاه، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه از حضور در جمع ایثارگران، جانبازان و آزادگان عزیز ابراز خرسندی کرده و به اهتمام اجرای قانون از سوی حوزه اداری و مالی اشاره داشت.
دکتر رحمانی برگزاری اینگونه جلسات را ارج نهادن به مقام ایثارگران دانسته و بر تداوم راه مقدس ایثارگری تاکید نمود.
سپس دکتر انسیه خزعلی، عضو هیأت علمی دانشکده ادبیات و از اعضای ایثارگر دانشگاه، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه با بیان فرازهایی از مناجات شعبانیه در خصوص کار نیکوی صدقه دادن سخنانی بیان نموده و اینکه صدقه قبل از اینکه به دست نیازمند برسد به دست خدا می رسد و تنها جنبه مالی ندارد بر اخلاص عمل در هر کاری به جهت جلب رضایت و قرب الهی تأکید کرد.
در ادامه دکتر مریم صیاد شیرازی فرزند شهید والا مقام امیر سپهبد علی صیاد شیرازی ضمن بیان خاطراتی از پدر بزرگوارشان به اخلاص ایشان در کلیه امور اشاره داشته و بر اینکه ویژگی اصلی شهید، اخلاص در عمل است، اشاره کرد.
سپس دکتر کردبچه، رئیس دانشکده علوم اجتماعی و اقتصادی و از اعضای ایثارگر دانشگاه، به بیان خاطره ای از دوران حضور در جبهه در زمان دانشجویی خود پرداخته و بر لزوم رعایت همه جانبه ارزش های ایثارگری و ترویج فرهنگ آن تأکید نمود و ادامه داد در دانشگاهها بایستی در خصوص اهداف والای ایثارگری آن دوره، پژوهش صورت بگیرد و آسیب شناسی شود چگونه می توان این فرهنگ را در جامعه امروز ترویج کرد.
احمد حیدری از اعضای جانباز دانشگاه نیز در این جلسه با بیان خاطره ای از دوران جنگ به موضوع اخلاص پرداخته و به این نکته اشاره نمود که ایثارگران برای اخلاص و حفظ دین و ناموس در جبهه جنگ حاضر شدند و هدف ایشان بهره مندی از امتیازات امروز ایثارگری نبوده است.
همچنین فرهاد فرهادی از اعضای جانباز دانشگاه نیز خاطره ای از دوران دفاع مقدس را تعریف کرده و بیان نمود در زمان جنگ معیارهای ما معامله با خداوند بوده است و یک ایثارگر با تمام وجود و جسم خود در این جبهه ها جنگیده است.
در پایان مریم وهابی قمصری، مدیر امور اداری و پشتیبانی دانشگاه، ضمن ارائه گزارش و آمار ایثارگران در دانشگاه از حضور ایثارگران در این مراسم تشکر کرده و از حضور ایشان با اهدای هدایایی تقدیر گردید.
 
 
ارسال کننده:
تعداد بازدید:349
تصاویر مرتبط:

  • بزرگداشت جانبازان و ایثارگران دانشگاه الزهرا(س) به مناسبت روز جانباز_0
  • بزرگداشت جانبازان و ایثارگران دانشگاه الزهرا(س) به مناسبت روز جانباز_0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.