۱۳۹۷ سه شنبه ۲ بهمن
همکاری دانشکده هنر دانشگاه الزهرا(س) در برگزاری نخستین نمایشگاه بین المللی نقاشی و تصویرگری در منطقه اکو
ارسال شده در تاریخ 1397/01/25
ساعت 00:08
خانم ناصری, [13.04.18 12:27]
همکاری دانشکده هنر دانشگاه الزهرا(س) در برگزاری نخستین نمایشگاه بین المللی نقاشی و تصویرگری در منطقه اکو
نخستین نمایشگاه بین‌المللی نقاشی و تصویرگری در منطقه اکو، روز پنج‌شنبه 23 فروردین ماه، با همکاری دانشکده‌ی هنر دانشگاه الزهرا(س) و انجمن علمی هنرهای تجسمی ایران و با حضور سفرا، نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی، هنرمندان و دانشگاهیان در نگارخانه‌ی دیپلماتیک موسسه فرهنگی اکو افتتاح شد.
در این مراسم سفرای کشورهای اسپانیا، شیلی و الجزایر، به همراه نمایندگانی از کشورهای اسلوونی، اروگوئه، ژاپن، صربستان، چین، ترکمنستان، تاجیکستان، افغانستان و معاون دبیرکل سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو، حضور داشتند.
در ابتدا مراسم افتتاحیه دکتر محمدمهدی مظاهری، رئیس موسسه فرهنگی اکو، طی سخنانی، نقاشی و تصویرگری را زبانی جهانی و ابزاری برای ارتباط بین ملل جهان دانست و تاکید کرد: «برقراری این ارتباط با ایجاد فرصت‌های مناسب برای تبادل ایده و تجربه میان هنرمندان میسر خواهد بود.»
دکتر فاطمه کاتب، رئیس دانشکده هنر دانشگاه الزهرا (س) نیز در این مراسم، ضمن تشکر از دکتر مظاهری، رئیس موسسه فرهنگی اکو ،عادله رفایی مدیر هنری نمایشگاه و پریسا فیروزکوهی مدیر روابط بین الملل این رویداد گفت: «آنچه می تواند ما و تمام اقوام بشر را در کنار یکدیگر جمع کند، هنر است. چرا که معتقدم هنر نقش تاثیرگذاری در زندگی بشری دارد.»
سخنران دیگر این مراسم دکتر پریسا شادقزوینی، عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا و رئیس انجمن علمی هنرهای تجسمی ایران بود که با قدردانی از موسسه فرهنگی اکو و ریاست این موسسه در برگزاری نمایشگاه، گفت: «منطقه‌ی اکو و میراث هنری این منطقه می تواند الگویی برای ایجاد اتحادیهای باشد که به واسطه‌ی هنر، از استحکام بالایی برخوردار خواهد بود.

نمایشگاه بین‌المللی نقاشی و تصویرگری در منطقه‌ی اکو به همت موسسه فرهنگی اکو و با همکاری دانشکده هنر دانشگاه الزهرا و انجمن علمی هنرهای تجسمی ایران تا دوم اردیبهشت ماه در گالری دیپلماتیک اکو برقرار خواهد بود. در این نمایشگاه، بیش از 50 اثر از هنرمندان 11 کشور جهان برای بازدید علاقه‌مندان در گالری دیپلماتیک موسسه فرهنگی اکو، به نمایش گذاشته شده است.
 
 
ارسال کننده:
تعداد بازدید:266
تصاویر مرتبط:


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن:
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
تمامي حقوق سايت براي دانشگاه الزهرا ( س ) محفوظ است.